Ostatní tvorba

Korálky, korálky, korálky! Uáá

1. srpna 2012 v 21:04 | Petra
Na http://nickii.blog.cz/ jsem narazila na soutěž. Zadání zní: "Vyjádřete Indonésii." Jelikož poslednní dobou nemám moc věcí na práci, rozhodla jsem se soutěže zúčastnit. Prohlížela jsem si spousty fotek z Indonésie, ale zdaleka nejvíc mě zaujaly tradiční šaty. Nádherně barevné kousky, dívky ověšené zlatými šperky. Prostě ráj pro oko. Moje volba byla jasná - kresba tanečnic v tradičních šatech. Ale obyčejné nakreslení mi nepřišlo příliš originální (navíc v kresbě nejsem zas až tak dobrá). Doma se mi válí sposta korálků. Jsou lesklé stejně jako šperky na fotkách a proto je do kresby zakomponuji. Navíc jsem si v papírnictví dokoupila třpytky a třpytivé lepidlo, aby byly ozdoby ještě reálnější.

Jelikož jsem si vybrala formát A3, jde vytváření celkem pomalu. Za dnešek se mi povedlo vytvořit pouze jednu tanečnici (ze tří), ale i tak jsem s výtvorem prozatím spokojená. Nevím, jestli to bude posouzeno jako dostatečně originální, ale i kdyby nebylo, pořád to bude dílko, které si můžu doma vystavit a na které budu alespoň částečně pyšná.


Dneska už nechám obrázek být, protože mi z toho lepení malinko "hrabe." Zítra se tanečnicím moc věnovat nezvládnu, poněvadž nebudu skoro celý den doma. No, uvidíme. Třeba se mi ho podaří dokončit už zítra. Každopádně ještě netuším, jaké udělám pozadí. No, na přemýšlení mám celý večer. Tak zatím! :)

Lepení se na mě přilepilo a už se nepustilo :)

30. července 2012 v 19:41 | Petra
V předchozím článku (http://petrahynkova.blog.cz/1207/dekorace-na-stenu-slunecnice-navod-k-vyrobe) jste si mohli přečíst o tom, jak vyrobit dekoraci na stěnu či na jinou plochu. Nyní bych vám chtěla ukázat slunečnice v praxi :)

A jak jsem využila slunečnice já?

V kuchyni jsme měli bílé odpadkové koše z Ikei. Jelikož máme místnost laděnou do oranžova, tak koše pořád zářily do prostoru a bylo na nich vidět každé smítko či šmouha. Nalepila jsem proto slunečnici na přední stranu koše.


(Ty tmavě zelené listy si tam přidala mamka, aby to bylo zajímavější :).)

Na stranách byl ovšem koš pořád bílý a proto jsem použila stejnou techniku jako u stojánku na tužky a polepila jsem ho malými trojúhelníčky.

PředBěhem práceA po dokončeníAle ani po této piplačce jsem na lepení nezanevřela.

Ozdobila jsem ještě jednu plechovku na tužky

Číhajícího Pikaču :D (Všimněte si, že je to vlastně přepůlená šablona na slunečnici)


A fólie jsem použila i v tomto obrázku s pracovním názvem "Všechno nemusí dávat smysl"

Co pro mě znamená Autorský klub?

30. července 2012 v 17:46 | Petra
Otázka, která mě v posledních dnech přichází na mysl častěji než kdy dřív. Případ "Lotty" mě donutil se zamyslet. Co pro mě vlastně znamená autorský klub?

Předem: to, že je Lotty v AK mi vadí. Ale, proč vlastně? Vždyť členem AK nejsem. Tak proč mi to vadí? Možná proto, že ačkoli v AK nejsem, záleží mi na jeho osudu. Nechci aby se rozpadl, nechci, aby jeho kvalita ustupovala kvantitě a komerci.

Když se řekne autorský klub vybaví se mi několik slov. Např. kvalita, úroveň, zajímavé články, zájímaví lidé a tak dále. To už o mém postoji ke klubu leccos vypovídá. Ano, jsem ráda, že tu AK je. Jsem ráda, že sdružuje tolik zajímavých osobností. Když kliknu na článek z člena AK, mám jistotu, že to bude článek kvalitní. Pravda,nemusí mě vždycky zaujmout, ale to už je otázka vkusu a zájmů. Většinou si z těch 8 článků na vývěsce Ak dovedu vybrat minimálně jeden, který se mi vážně hodně líbí. A to už něco znamená.

Ke členům Ak vzhlížím, ačkoli někteří jsou mladší než já. Drží blog.cz na úrovni. A proto se mi nelíbí, když je do klubu přijmut někdo, kdo celkovou kvalitu sráží. Jistě, tato senzace v podobě přijetí Lotty přiláká klubu spoustu návštěvníků. Ale otázkou je: Budou lidé chtít AK navštívit znovu po tom, co si přečtou článek o třech větách a jedné fotce? Neodradí toto přijetí spíš nás, kteří AK navštěvujeme pravidelně?

Pro mě AK něco znamená! A nechci, aby přijímal lidi, kteří si to nezaslouží i kdyby toznamenalo, že nepřijme mě. Chci aby si AK drželo svou úroveň a já mohla stále číst kvalitní články od dobrých blogerů, aniž bych se musela prohrabovat články o třech větách!

Vím, že to zní asi trochu nesouvisle, ale lépe už to napsat nešlo, alespoň v hlavě to tak mám srovnané. Chtěla jsem jen vyjádřit svůj názor na AK a situaci, ve které se nachází. :)

Malby: Nekonečný proud energie a portrét

30. června 2012 v 9:47 | Petra

Keramické hrušky :)

29. června 2012 v 16:09 | Petra
Keramické ovoce - ozdoby. Na rubu mají magnet.
Náramky přátelství!

17. června 2012 v 20:30 | Petra
Když jsem byla minulý rok v lázních, pletení náramků přátelství se tam stalo činností č. 1! I já si nakoupila pár bavlnek a začala tvořit. Teď, po roce, jsem je našla. A tady jsou :)

TVOŘÍM: Betlém z oříšků

3. června 2012 v 13:41 | Petra
Tak trochu jiný betlém.

Materiály: Ořechy, těstoviny, vata, drátky
Pomůcky: Tavicí pistole, další lepidla
Petra :)

Dráček z drátků :)

26. května 2012 v 23:38 | Petra
Dráček z drátků

Tělo je vyrobené z drátků a izolepy, na křídla jsem použila igelitový sáček nastříhaný na menší kousky. Postupovala jsem především dle své fantasie, ačkoli na některých částech modelu je patrná inspirace filmovou dračicí Safirou. Ve finále jsem draka nastříkala sprejem zlaté barvy. Model je plně pohyblivý (výhoda ohebného materiálu). Výroba mi zabrala okolo tří hodin čistého času.

Foto asi tak z poloviny vyráběcího procesu


A nyní už hotový dráček 
 

Reklama