Návody

Vánoční výzdoba z plechového tácku - Stromek + FOTONÁVOD

18. listopadu 2012 v 13:02 | Petra
Vítám vás u dalšího článku!

Tentokrát to bude návod na stromek, který může zkrášlit i váš pokoj. Do vánoc je sice daleko, ale já jsem po vzoru obchodních řetězců začala s výrobou výzdoby už nyní. Nápad na tento výrobek přišel naprosto nečekaně, když jsem zrovna pracovala na novinové tapetě do pokoje a pod ruce se mi neustále pletl plechový tácek. Nejdříve jsem ho chtěla vyhodit, ale potom mi to přišlo jako plýtvání materiálem a tak jsem ho přetvořila k obrazu svému. A teď už k návodu.


Co budete potřebovat?
Tácek z měkkého plechu (seženete v papírnictví - cena se pohybuje okolo 20 korun)
Tavicí pistole
Nůžky
Korálky
Prázdný kalíšek od čajové svíčkyJak na to?


1. Připravte si plechový tácek.
2. Odstřihněte vzorované okraje. (Dávejte si pozor! Mohli byste se o odstřižený plech pořezat). Doporučuji si okraje plechu nejprve příčně nastříhat. Při střihání po menších kouscích je menší šance, že se říznete.

3. Vznikne vám plochý ovál. Ten přehněte na půl a rozstřihnete na dvě stejně velké části.4. Pravítkem si naměřte polovinu výšky vzniklého půloblouku. Poté obě části nastřihněte do poloviny - jednu ze shora a jednu ze spodu.5. Zkuste je vložit do sebe, abyste věděli, jestli bude stromeček stabilní.6. Oba oblouky po stranách nastřihněte (viz. foto). Pásky by měly být široké okolo jednoho centimetru. Širší by se špatně ohýbaly a užší by zase neudržely korálek. Když už jste v tom stříhání, udělejte stromku špičku. :)7. Podstavec na stromek vyrobíte z prázdného kalíšku po čajové svíčce tím, že ho čtyřikrát nastřihnete (viz. foto).8. Nasaďte stromek na kalíšek.9. Připravte si několik velkých korálků. (Mohou to být i kamínky) - mezitím si rozehřejte tavicí pistoli.10. Korálky namažte trochou lepidla a vložte je do kalíšku. Měly by být přibližně stejně velké, aby byl stromek stabilní.11. Špička stromku se vám bude nejspíš trochu kroutit, proto ji zajistěte kouskem izolepy.12. Nyní máte hotový základ stromku a můžete se vrhnout na zdobení.


13. Ohýbejte větve směrem nahoru. Vždy jednu do leva a druhou doprava, třetí opět do leva atd.14. V průběhu ohýbání dávejte pozor, aby se vám stromek nezkroutil celý.

15. Doohýbáno. Nyní začněte lepit korálky. Já si zvolila různé barvy a velikosti, abych strom oživila, ale jak si stromek ozdobíte vy, je čistě na vás.

16. Můžete přidat i "řetězy" z navlečených korálků nebo špičku. Pokud nechcete, aby podstavec zůstal bez ozdob, polepte ho taky.

Tip: Ploché korálky budou vypadat jako hromada vánočních dárků :)


A tady už je výsledek mého snažení. První stromek jsem dělala včera - byl to první pokus. Druhý je z dneška.

Doufám, že vás můj nápad zaujal a také ho zkusíte!

Dekorace na stěnu - Slunečnice... návod k výrobě :)

30. července 2012 v 10:50 | Petra
Máte doma nevzhlednou stěnu, škříňku, prostě plochu, která se vám nelíbí? Nemusíte hned sahat po barvách! Dobře vám poslouží i barevné nalepovací fólie. Vytvořit z nich můžete prakticky cokoli a co víc, jsou levné! V článku najdete nnávod na slunečnici, která může rozzářit i váš pokoj.

Ačkoli někteří lidé stále neuznávají doma vyráběné dekorace a utrácí veškeré své úspory za někdy předražené dek. předměty v obchodech, věřte, že vyzdobit si svůj pokoj sám, je cool. Nejenže tím dokážete svou šikovnost a máte mnohem větší možnosti, co se výběru námětů atd. týče, ale navíc můžete ušetřit nějakou tu korunu a pak si zajít třeba na zmrzlinu, na pivo nebo nakupovat. :)

Práce s nalepovacími fóliemi je jednoduchá a zvládne ji každý, kdo umí měřit a vystřihovat.

K výrobě slunečnice potřebujete:
Barevné fólie - žlutou, oranžovou, zelenou a tmavou na střed květiny (barvy si samozřejmě můžete zvolit čistě podle své nálady a zařízení pokoje)
nůžky, kružítko, tužku a jednu fixu nebo pastelku

Nejprve si udělejte přibližný náčrt, do kterého si zanesete velikosti plochy, jež chcete ozdobit. (V návodu budu uvádět velikosti, které jsem využila při zdobení plochy 29x36 cm. Tento je jen přibližný, květina nakonec nemá stonek, jen dva listy pod květem.)


Z papíru si vystřihněte čtverec o velikosti 19x19 cm a uprostřed narýsujte čáru, která ho bude dělit na dvě poloviny.


Na dělící čáře si naměřte štřed. Poté okolo něho opište kružnici o poloměru 3 cm. (střed květiny)


Narýsujte dvě uhlopříčky procházející středem kružnice.


Od středu dvou ramen uhlopříček naměřte 2 cm na každou stranu. Podle pomocných bodů namaluj 2 z okvětních plátků květiny.


Pro usnadnění práce čtverec přehněte a zbylé dva plátky vystříhněte podle těch již nakreslených.


Nyní máte hotovou šablonu na květ.


Šablonu dvakrát obkreslete na fólii a vystříhněte. Narýsujte si také kružnici na tmavou fólii o poloměru 3 cm, tu rovněž vystřihněte - střed květiny.


Z tří kusů fólie sestavte květ.


Ze zelené fólie vystřihněte dva listy. Nemusí být přesně stejné, protože i v příroděě je každý originál.


Listy naaranžujte pod květinu a dekorace je hotová. Teď už ji zbývá jen nalepit na stěnu.


Určitě vám zbyla spousta odstřižků fólie.


Byla by škoda je vyhazovat, schovejte si je na další vyrábění. Pokud se vám je nechce skladovat, můžete s nimi ozdobit např. stojánek na tužky.Samozřejmě, že se fólie dají využít na tisíc způsobů a je jen na vás, co z nich vytvoříte.
Co dodat?

Snad jen toto: Buďte kreativní! Kdo umí z mála udělat krásnou věc, ten se v životě neztratí :)

Petra :)

Náramky a přívěšky z korálků + fotonávod :)

27. července 2012 v 18:07 | Petra
Vítejte u dalšího článku o vyrábění z korálků!
Jelikož mám o prázdninách víc volného času, rozhodla jsem se vytáhnout korálky a vyzkoušet nějakou novou techniku. Na internetu jsem našla super stránku s přehlednými návody a super tipy, které jsem musela hned zkusit.
Výsledky mě docela překvapily, povedly se totiž lépe, než jsem čekala.
V článku bych vám ráda představila některé ze svých výrobků. Aby pro vás byl článek přínosem, přiložím k němu návod na výrobu. Doufám, že se vám moje výtvory budou líbit :)


Co budete potřebovat: drátek (nebo vlasec), korálky (vyplatí se koupit si více barev, výrobek je pak mnohem zajímavější.), kleštičky


Postup

Nejprve vám popíšu základní steh. Je velmi jednoduchý a při troše praxe s ním zvládnete vyrobit, cokoli vás napadne.

Nejprve si na drátek navlékněte libovolný počet korálků (já si zvolila 6 korálků) a srovnejte si je tak, aby byly přibližně ve středu drátku. Poté si na jeden konec navlékněte dalších 6 korálků. Novou řádkou korálků protáhněte prázdný konec drátku a steh pěvně utáhněte. Dále pokračujte stejně jako u prvního stehu.Pro větší přehlednost přidávám krátký fotonávod.

Přidáváním či naopak ubíráním korálků, můžete výrobek libovolně rozšiřovat či zužovat.A nyní už pár příkladů toho, co si můžete pomocí této jednoduché techniky vyrobit.V podstatě můžete vyrobit cokoli, na co si troufnete. Je dobré začít u jednodušších věcí, jako jsou náramky, čtverečky apod. I na nich se však můžete vyřádit. Můžete zkoušet kombinovat barvy, vymýšlet své vlastní vzory, nápisy i celkový tvar náramku. Je to jen na vaší fantazii a dovednosti.

Náramek z trojúhelníčkůVzorovaný náramek - zatím nedokončenýKdyž už budete mít jednodušší výtvory hotové, můžete se pustit do obtížnějších věcí. NA zkoušení různých zvířátek se perfektně hodí přívěšky, protože u náušnic musíte vyrobit dva totožné kusy, což se někdy nepovede. Já jsem zkusila zatím jen pár jednodušších zvířat a věcí, ale myslím, že by se dalo vyrobit jakékoli zvíře.

Zajíc


Myška


Panenka


Lopatka


Srdíčko


Bota


A nakonec sovička
 
 

Reklama