Kresby

Kresba propiskou/perem - drak a jiné

28. května 2012 v 7:48 | Petra
Kresba propiskou/perem

Moje nejoblíbenější technika. Propisku mám vždy po ruce, tudíž mohu malovat v podstatě kdekoli. Další velké plus této techniky je, že nemusíte kreslit do detailu. Volná linka je podle mě mnohem efektnější než přesné vykreslování. Navíc kresba bez možnosti gumování vás donutí přesně nastudovat tvar, anatomii apod.

Nejprve jednodušší perovky,jak já jim říkám "minutovky".Naprosto jednoduchá kresbička zachycující jen základní tvar těla a svalstvo.Pokus o zachycení ruky. (Nápisu si nevšímejte, to byla jenom taková úvaha :))Opět další rychlo-kresbička jen o něco málo propracovanější než předchozí. Přidala jsem u ní červenou pro efekt a zvýraznění.Složitější kresba draka. Pokoušela jsem se o plastičnost obrázku. Nakreslila jsem ji za 45 minut.( Ano, tušíte správně,bylo to ve škole :))


A to je ode mě všechno.

Ráda přijmu konstruktivní kritiku a případnou radu, jak a co vylepšit. Nebojte se mi napsat,co se vám na tom líbí či nikoli. Potřebuji nezaujatý pohled na věc.

Kresba fénixe :)

27. května 2012 v 23:12 | Petra
Fénix

Fénixové jsou symbolem znovu zrození a naděje. Většinou jsou zobrazováni jako ptáci nebo se ptákům alespoň podobají. Bývá jim přisuzována magická moc, Jsou to poslové dobra, často pomáhají hrdinům fantasy příběhů při jejich dobrodružstvích (viz. Harry Potter). Jedním z nejzámějších znaků fénixe je jeho schopnost znovuzrození. Když Fénix cítí, že nadešel jeho čas, samovolně se vznítí a poté opět povstane ze svého popela.

Fénixové jsou součástí legend mnoha národů. Za zmínku stojí například egyptský pták Bennu zobrazovaný jako volavka nebo sokol s volavčí hlavou.

To by bylo asi tak všechno, co o Fénixech vím... A nyní ke kresbě:

Obrázek je kreslen bez předlohy tzn. čistě dle mojí fantazie na obyčejném papíru formátu A4. Nedokážu přesně určit, jak dlouho jsem obrázek vytvářela. První linie jsem si načrtla už v pondělí, ale vybarvovala jsem až pátek. Kdybych to měla spočítat, bylo to kolem čtyř hodin čistého času. Nejvíce práce mi dalo bezpochyby vybarvování křídel (stíny a světla jsem dělala na každém peříčku zvlášť). Na základní linie jsem použila černou propisku a barvila fixami centropen. :)Malba draka :)

27. května 2012 v 8:33 | Petra
Moje první malba draka :)
Formát: A3, vodovky
Doba zpracování: -

Portrét

27. května 2012 v 0:24 | Petra
Pokus o portrét
Formát: A3, tužka
Doba zpracování: 2 hodiny

Kresba kolibříka

26. května 2012 v 23:21 | Petra
Kresba kolibříka v letu
Formát: A4, tužka
Doba zpracování: cca. 2 hodiny

Studie koní v pohybu

26. května 2012 v 23:19 | Petra
Několik školních studií koní v pohybu
Formát: A3, tužka
Předloha: Fotografie v časopisu Jezdecví
Doba kreslení: 2 hodiny

 
 

Reklama