Březen 2014

Inspirace kolibříky

26. března 2014 v 17:44 | Petra |  Kresby
Záchvat výtvarného nasazení se opět, naprosto neočekávaně, objevil (co se divit, vždyť toho mám tolik na práci, ideální čas na to všechno hodit bobek a jít tvořit) a tak po delší pauze přicházím s novou várkou... čeho?

Tentokrát je to opět moje "hra na návrhářku." Ačkoli občas mám takový "slabší chvilky", kdy se mi v hlavě usadí myšlenka, že ve mě dřímá druhá Coco Chanel, moje návrhy zůstavají na papíře. A mám pocit, že se jim tam daří líp, než kdybych se je pokusila ušít (při druhém pokusu o ušití obyčejného plyšáka jsem rozbila šicí stroj, načež jsem kariéru švadleny definitivně vzdala.)

Inspirací pro tuto řadu mi byly úžasné fotky kolibříků na blogu Zdeňka Součka. Jelikož jsem tak trochu úchylná na sytě barevné věci, kolibříci jsou už dlouho mými oblíbenci. Až dnes mě ale napadlo zkusit navrhnout šaty inspirované jejich nádherně zbarveným peřím.

Nejdřív jsem si zkusila "portrét" jednoho z vyfocených kolibříků, trochu jsem si pohrála s barvami, abych veděla, jestli to vůbec půjde. A ono to šlo...