Červenec 2013

Diskuze na Prozeny.cz - aneb to, na co tam můžete narazit

10. července 2013 v 18:28 | Petra |  Autorčino
Je známo, že internetové diskuze jsou místem výskytu nejrůznějších individuí. A o těch na webech pro ženy to platí dvojnásob.

Znáte to, ne? Příjemné barvy, všude samá kytka, až se člověk lekne, že zabloudil do botanické zahrady, rubriky typu "rodina" a "zdraví" - ano, pokud vás tohle obklopí, jste na webu pro ženy. Obsah je povětšinou hodně podobný, ne-li stejný - stránky se někdy liší pouze adresou, proto se zaměřím na jednu třeskutě konkrétní záležitost - prozeny.cz.

A v této záplavě receptů od našich babiček a módy z dob našich maminek se vyskytuje černá díra - smětiště nadepsané lákavým odkazem "DISKUZE!" Do těchto míst se stahují "vyšinutci" celého internetového prostoru a vzájemně se zde oblažují výpotky svých mozků - ano, i já tam občas zabloudím. Co tam nacházím? Račte si přečíst...

Maminy
Dámy a slečny, které žijí v domění, že porod byl vrcholným výkonem jejich působení na planetě zemi a že je tato bezpochyby těžká a bolestná zkušenost opravňuje k nekončícímu poučování a vyvyšování se. Na názor ostatních zpravidla neberou ohled, poněvadž jejich styl výchovy je přece ten nejlepší a jestliže jejich dítko zbožňuje sunar, ostatní děti nemají nárok na sebemenší známkiy odporu vůči této pochutině. Zkusíte s nimi diskutovat? Připravte se na to, že se utopíte v záplavě nechutných zdrobnělin a slov, která vás donutí se smát ještě týden po přečtení.

"A máte děti?" Nemáte-li je, tak zalezte do děr, protože ničemu nerozumíte a rozhodně nevíte nic o životě!

Trollové
Je třeba něco dodávat? Trollové hodují na nedůvtipnosti mamin ďábelsky se smějí, zatímco se jim na mailu hromadí jedna naštvaná reakce za druhou.

Zkušení
Všechno viděli, o všem slyšeli, všude byli dvakrát. Ví přesně, ale naprosto přesně, jak přebalit dítě, spravovat auto, zasadit pelargonie, upéct buchty... Jsou to lidé ochotní a rádi poradí. A že o jejich rady nestojíte? Koho by zajímala taková zbytečnost, jako je cizí názor!

Negramoti
Lidé, kteří stěží mohli dochodit oněch povinných 9 let a nyní se rozšafně vyjadřují k tématu záškoláctví! Oni přece za školu nikdy nechodili a za komančů by to ani nešlo, jak bylo všechno sluníčkové! Možná, že za tu školu mohli klidně jít, stejně jim evidentně k nyčemu nebila!

Nepřátelé diakritiky
Cteni prispevku techto lidi se muze stat ocistcem, nebot absolutne ignoruji pritomnost hacku a carek na klavesnici. A zatimco v duchu louskate jejich komentar ala SMSka, rikate si, zda-li by nebylo lepsi prejit zpet k negramotovi. Ten narozdil alespon pise tak, že z toho cloveku nenaskakuje husí kuze az kdesi vzadu a hodne dole.

Diskuzní maniaci
Tihle jsou pro mě záhadou. Na diskuzích musí být pečení vaření, poněvadž si zde tvoří jakési klany, které stojí při sobě a neštítí se zaflákat diskuzního pavouka tak, že než se prokoušete na druhou stranu, obrostete mechem a pokud jsou zvlášť aktivní, umřete na akutní křeč v ukazováku. Příde mi, že se ani diskutovat nesnaží, spíš si dělají bžundu z ostatních diskutérů a vzájemně se tahají za fusekli. A takový lidi já ráda - jsou světlým momentem v temnotě diskuzí.

A jaké z tohoto plyne ponaučení? Chcete-li diskutovat na webech pro ženy, obrňte se trpělivostí a odolností vůči blbcům.

Protože diskuze je temná a plná hrůz...

Bez diskuze vaše
Petra

Hra o trůny aneb co kdyby se všechny domy sprskly do jednoho?

3. července 2013 v 12:06 | Petra
Co by se stalo? Asi by z toho vzniknul stejnej maglajz. A ten jsem se rozhodla nakreslit. Ne, nečekejte tu sexuální výjevy mezi příslušníky jednotlivých rodů, na to nemám dost ostrý pastelky. Zaujalo mě, že většina domů má ve znaku zvíře a tak jsem si je od těch nejvýznamějších vypůjčila a udělala z nich takové roztomilé monstrum.

Tak schválně, (ukažte se, fanouškové) kdo z vás pozná všechny rody, které jsem výtvarně znásilnila? Komu se to podaří, má u mě bludišťáka. Jen do toho!

Nejprve větší a nevybarvené


A po vybarvení (moc se mi to nepovedlo, ale čert to vem)


Tak co, jaký je vaše skóre? :)

2 až 3 infantilní kresbičky - jednorožec a Lady Ezoterika

2. července 2013 v 19:36 | Petra |  Kresby
Tak dvě nebo tři? Vlastně obojí. Po napsání rádoby úvahy o potratech jsem se potřebovala nějakým způsobem odreagovat. Neb krabice s korálky byla vzdálena více než tři kroky a tři kroky jsou smrtí lenochovou, volba padla na kreslení.

Nejsem žádný talent, co se kresby týče, ale pastelky ořezávám ráda a alespoň to mě ke světu kresby poutá. Dneska jsem uplatnila svůj poukaz do knihkupectví a jelikož jsem absolutně nevěděla, co si chci koupit, volba padla na jakési fantasy - neznánmý titul, ale zajímavá obálka. Už jen při pohledu na ni mě to vtahuje do světa fantasy oblud a kreatůr, takže volba čtiva i inspirace byla jasná.

Prvním pseudodílem je jednorožec, který je postihnut stínem - není to záměr, ale absence scanneru. Co nadělám? Zvednout se a pokusit se to opravit. Ach, moc práce. Takže doporučuji "vohulit jas" a valit bulvy.Aby tam rohatý fešák nebyl sám, dokreslila jsem jakousi dvojnici Agáty Hanychové ech, tedy nyní už Prachařové, což je mimochodem informace, bez které nedožijete rána.Druhým výplodem je Lady Ezoterika - mohla být trošku éteričtější, ale čert to vem, ona se s tím srovná po svém. Aspoň jsem vám k ní přičmárala vílu, aby to došlo i těm, kterým umění nic neříká (protože my, strašlivácky zkušení umělci, si rozumíme) a červené obočí - to jen tak pro styl.Inu, do galerie se asi nedostanu, ale Lady "Ezo" a její milý koník se slečnou selebritou mi působí takové zvláštní pocity a stavy při nichž slintám a točím se na kolečkové židli hrajíc si na helikoptéru - v odborných kruzích se tomu říká autorsky zaslepené uspokojení...

...a možná příde i kouzelník!