Březen 2013

Narozeninová kytice nebo další chrchel?

23. března 2013 v 17:39 | Petra |  Ostatní tvorba
A zase se u nás bude slavit. Asi bych si to měla začít někam psát. Přeci jen, už mi je trochu trapně, když se až v momentě, kdy v domě vzrostě hustota chlebíčků, dortů a návštěvy přelézají branku, ptám, co že se to vlastně slaví. Ale to není tento případ, protože jsem si včas vzpomněla, že mamince bude zase o rok víc a bylo by příhodné jí koupit nějaký ten prezent.


Už jsem pořídila vysoce originální čokoládu Merci, ale příde mi to na narozeniny trochu málo. Problém není v tom, že bych nevěděla co koupit (ostatně, pro ženskou se dárek vybere hned, zvlášť pokud ji dobře znáte.) Momentálně mě sužuje Švorcoitýda, aneb akutní nedostatek peněz. A bez peněz se dárek těžko kupuje.


Takže jsem se rozhodla uplatnit svou kreativitu i v tomto případě a něco pro máti vyrobit. Zašla jsem do skříně plné materiálu na vyrábění. Našla jsem role od toaletního papíru, polystyrenovou kouli, peříčka a krepák. Inu, nemyslím si, že by ji opeřený kulatý mutant s nohama obalenýma krepovým papírem nějak nadchnul a tak jsem musela vymyslet něco jiného.


Nakonec volba padla na kytici z krepáku (ze žlutého, aby nám rozsvítila byt!) Bohužel, mé mistrovské oko a idea dokonalého pugétu tvrdě narazily na nešikovnost mých pařátů. Zatímco jsem motala kvítky (což mimochodem vůbec nešlo) mi vytekl obsah tavící pistole na skříňku a vytvořil útvar, za který by se nemusel stydět lecjaký skalní masív. Druhá pohroma byla, že nemám ve zvyku cokoli měřit a proto je výsledek značně šišatý.


Mohu s klidem říct, že výsledkem mého snažení, je květina v posledním tažení. To není můj výmysl, s tím přišla moje kamarádka, když jsme jednou na výtvarce dělaly objekty ze špejlí. Tenkrát byla v posledním tažení židle, ale jak jsem s radostí zjistila, toto úsloví se dá aplikovat v podstatě na jakoukoli část mé tvorby (jejíž název je tak krátký, aby se to rýmovalo.)

No, nebudu okolo toho tvůrčího fiaska déle obcházet a ukážu vám to, co se z původního nápadu stalo. Doufám, že vám to nezpůsobí duševní újmu. Tak se hezky kochejte a já si jdu hledat nějakou tu jednorázocou brigádu, abych si vydělala na pořádný dárek. Protože tohle může tak maximálně strašit děti na střelnici. Adié!


Pyramida, která jaksi měla být držátkem celé kytice


Dva z "x na desátou" pokusů o květ


Základ na květ


Skalní útvar. Autor: Tavící pistole. I moje nářadí je geniáilní!


Spodek té mojí nádhery :)


A tady je dnešní výtvor z boku


Tady je přibližná idea. Berte to tak, že v hlavě to vypadalo ještě líp

Otázka za zlatého bludišťáka pro všechny kreativce: Taky se vám stává, že máte úžasný nápad na strašlivě pěknou věc a ve výsledku je z toho náplň pro koš či černou kroniku?
Slunce na hřebenech

21. března 2013 v 18:25 | Petra |  Kresby
Slunce na hřebenech
Technika: Matláme a něco z toho vyleze
Použitosti: Tuž, fixy
Formát: A4
Status: Uspokojivé nebo-li: není to chrchelovitá boubelatina.