Vánoční výzdoba z plechového tácku - Stromek + FOTONÁVOD

18. listopadu 2012 v 13:02 | Petra |  Návody
Vítám vás u dalšího článku!

Tentokrát to bude návod na stromek, který může zkrášlit i váš pokoj. Do vánoc je sice daleko, ale já jsem po vzoru obchodních řetězců začala s výrobou výzdoby už nyní. Nápad na tento výrobek přišel naprosto nečekaně, když jsem zrovna pracovala na novinové tapetě do pokoje a pod ruce se mi neustále pletl plechový tácek. Nejdříve jsem ho chtěla vyhodit, ale potom mi to přišlo jako plýtvání materiálem a tak jsem ho přetvořila k obrazu svému. A teď už k návodu.


Co budete potřebovat?
Tácek z měkkého plechu (seženete v papírnictví - cena se pohybuje okolo 20 korun)
Tavicí pistole
Nůžky
Korálky
Prázdný kalíšek od čajové svíčkyJak na to?


1. Připravte si plechový tácek.
2. Odstřihněte vzorované okraje. (Dávejte si pozor! Mohli byste se o odstřižený plech pořezat). Doporučuji si okraje plechu nejprve příčně nastříhat. Při střihání po menších kouscích je menší šance, že se říznete.

3. Vznikne vám plochý ovál. Ten přehněte na půl a rozstřihnete na dvě stejně velké části.4. Pravítkem si naměřte polovinu výšky vzniklého půloblouku. Poté obě části nastřihněte do poloviny - jednu ze shora a jednu ze spodu.5. Zkuste je vložit do sebe, abyste věděli, jestli bude stromeček stabilní.6. Oba oblouky po stranách nastřihněte (viz. foto). Pásky by měly být široké okolo jednoho centimetru. Širší by se špatně ohýbaly a užší by zase neudržely korálek. Když už jste v tom stříhání, udělejte stromku špičku. :)7. Podstavec na stromek vyrobíte z prázdného kalíšku po čajové svíčce tím, že ho čtyřikrát nastřihnete (viz. foto).8. Nasaďte stromek na kalíšek.9. Připravte si několik velkých korálků. (Mohou to být i kamínky) - mezitím si rozehřejte tavicí pistoli.10. Korálky namažte trochou lepidla a vložte je do kalíšku. Měly by být přibližně stejně velké, aby byl stromek stabilní.11. Špička stromku se vám bude nejspíš trochu kroutit, proto ji zajistěte kouskem izolepy.12. Nyní máte hotový základ stromku a můžete se vrhnout na zdobení.


13. Ohýbejte větve směrem nahoru. Vždy jednu do leva a druhou doprava, třetí opět do leva atd.14. V průběhu ohýbání dávejte pozor, aby se vám stromek nezkroutil celý.

15. Doohýbáno. Nyní začněte lepit korálky. Já si zvolila různé barvy a velikosti, abych strom oživila, ale jak si stromek ozdobíte vy, je čistě na vás.

16. Můžete přidat i "řetězy" z navlečených korálků nebo špičku. Pokud nechcete, aby podstavec zůstal bez ozdob, polepte ho taky.

Tip: Ploché korálky budou vypadat jako hromada vánočních dárků :)


A tady už je výsledek mého snažení. První stromek jsem dělala včera - byl to první pokus. Druhý je z dneška.

Doufám, že vás můj nápad zaujal a také ho zkusíte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí moje tvorba?

Super! 57.1% (12)
Ujde to! 14.3% (3)
Nelíbí! 28.6% (6)

Komentáře

1 Vědma Vědma | Web | 21. prosince 2012 v 17:47 | Reagovat

jé, to vypadá dobře! moc,moc dobře :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama