Září 2012

Náušnice, jen tak, z nudy

23. září 2012 v 12:15 | Petra |  Korálky
Nedávno jsem se nudila a tak jsem si vyrobila dva páry náušnic - v takovém temnějším stylu :)


Jak jsme dělali zátiší aneb shrnutí minulého roku v oblasti výtvarné + pokus o krajinu :)

19. září 2012 v 20:58 | Petra |  Kresby
Zdravím!

Dnešní článek bude takovým malým shrnutím minulého roku, co se mých pokusů o hodinách výtvarné výchovy týče. Je to jen výběr - dělali jsme toho mnohem více, bohužel, ne všechny obrázky se mi podařilo získat. Nebudu to nijak dlouze okecávat, obrázků bude ostatně víc než dost a tak si myslím, že krátký komentář postačí. Doufám, že se vám obrázky budou líbit :)


"Tématem" letošního roku bylo zátiší. Nejprve jsme se učili zvětšovat věci v poměru, zachycování přesných tvarů atd. Musím se přiznat, že mi to moc nešlo, zvláště u džbánu. Tady jsou mé první pokusy.


Jako první úkol, jsme měli nakreslit nějakou drobnost například tužku, prstýnek... Já si zvolila klíč a myslím, že se mi celkem povedl :)
Poté jsme si malinko "odskočili" od zátiší a dělali keramické ovoce na vánoční trhy - i tomu však předcházely návrhy na papíře.


S keramikou mi to ale moc nejde a proto to dopadlo nějak takhle.


Pak už jsme se konečně dostali ke studiím předmětů do zátiší. Začalo to u základních linek.
Pak jsme si trénovali stínování. Jen tak na okraj - tento džbán jsme kreslili mnohokrát a všichni ho nenáviděli. Dokonce jsme ho plánovali rituálně "náhodou" rozbít. Ubohý kus hlíny :D
Zkoušeli jsme si u práci s uhlem.


A tady už je výsledek mého snažení - zátiší temperou :)

Jednou jsme vyrazili ven s pastely - já jsem zachytila výhled od školy, pohledem z okna si totiž krátím nejednu hodinu a tak jsem tu krajinu oblíbila :)
Tak a to je takové menší shrnutí minulého roku. Možná, že se vám ty obrázky líbit nemusí, ale věřte, že mi daly zabrat :)

Těším se na vás u dalšího článku

Rychlo-kresbičky 2 :)

3. září 2012 v 14:37 | Petra |  Kresby
Další várka kresbiček :)


Rychlo-kresbičky 1 :)

2. září 2012 v 14:25 | Petra |  Kresby
Rychle načmáráno do sešitu 1. část :)