Srpen 2012

Pokus o portrét - aneb žena s koním ksichtem

22. srpna 2012 v 16:51 | Petra |  Kresby
Ááá - co jsem to zase stvořila? Závidím lidem, co umí namalovat či nakreslit, přesně to co vidí... Protože tohle je hrůza i přes všechnu snahu, co jsem do toho dala.

Na začátku to ještě vypadalo celkem dobře :D
A pak se z toho stalo tohle...


Hrála v černo-černém lese...

16. srpna 2012 v 22:15 | Petra |  Poezie
Hrála v černo-černém lese...

Černé vlasy, rudá záře,
rtů těch, jež si zuby brousí.
Vyndám pero z kalamáře,
z venku slyším zvuky houslí.

Hrají tesknou melodii,
černo-černou tmou se nese,
v houštinách s ní vlci vyjí,
píseň hraje kdosi v lese.

Dívka stojí v prostřed louky,
z houslí krásnou píseň loudí,
není jako jiné holky,
milují ji všichni bloudi.

Černé vlasy kol a kolem,
létají když v temnu běhá,
černo-černým tmavým borem,
beze strachu bloudí děva.

Na housličky občas hraje,
a já píši o ní básně,
hledí slepě v jiné kraje,
černé vlasy září jasně.


Už je to uděláno, už je to hotovo!

7. srpna 2012 v 22:51 | Petra |  Ostatní tvorba
Hurá! hurá! hurá! 3x sláva a jupijéééj!

Konečně se mi podařilo dokončit Tanečnice. Abych to vyjasnila. Na http://nickii.blog.cz/ probíhá soutěž. Jejím zadáním je Vyjádřete Indonésii. Nejprve jsem si s tím nevěděla rady. Pak jsem ale na internetu našla fotky indonéských tanečnic a velmi mě zaujaly. A tak jsem se rozhodla vyjádřit Indonésii, prostřednictvím tanečnic v tradičních šatech.

Jak jsem si ušila ukousnutého medvídka :)

7. srpna 2012 v 18:23 | Petra |  Ostatní tvorba
Dnes mě celý den trápí pocit, že jsem nnic neudělala. Ačkoli jsem napsala pokračování povídky a dolepila kostýmy tanečnic, stejně mi připadá, že jsem nevyužitá. Tak jsem se rozhodla něco si ušít. Nejprve jsem si chtěla udělat medvídka na šicím stroji. Jenže ten se mi hned při prvních stezích podařilo rozbít a já strávila další půlhodinu jeho spravováním. Pak jsem chtěla medvídka došít v ruce, jenže jsem zjistila, že kus látky který se mi do stoje zamotal, je příliš velký. Tak jsem z obyčejného medvěda udělala mědvěda ukousnutého.

Bohužel, šití není moje silná stránka a mé pokroky v něm jsou téměř nulové. Pro srovnání přikládám kocoura, kterého jsem šila asi před 150ti lety, jako dárek pro maminku.


A při hledání korálků jsem našla tuhle nádhernou brož -.-"No, švadlenka ze mě asi nebude :D

Tak ty toužíš po uznání?

4. srpna 2012 v 1:25 | Petra |  Povídky
Tak ty toužíš po uznání?
To už dneska není k mání!
Vzlétáváš i bez létání,
když se tobě davy klaní.

Dnes se klaní hloub až k zemi,
dávej si však pozor drahá!
Brzy sáhnou po kameni,
strmá jest života dráha.


Korálky, korálky, korálky! Uáá

1. srpna 2012 v 21:04 | Petra |  Ostatní tvorba
Na http://nickii.blog.cz/ jsem narazila na soutěž. Zadání zní: "Vyjádřete Indonésii." Jelikož poslednní dobou nemám moc věcí na práci, rozhodla jsem se soutěže zúčastnit. Prohlížela jsem si spousty fotek z Indonésie, ale zdaleka nejvíc mě zaujaly tradiční šaty. Nádherně barevné kousky, dívky ověšené zlatými šperky. Prostě ráj pro oko. Moje volba byla jasná - kresba tanečnic v tradičních šatech. Ale obyčejné nakreslení mi nepřišlo příliš originální (navíc v kresbě nejsem zas až tak dobrá). Doma se mi válí sposta korálků. Jsou lesklé stejně jako šperky na fotkách a proto je do kresby zakomponuji. Navíc jsem si v papírnictví dokoupila třpytky a třpytivé lepidlo, aby byly ozdoby ještě reálnější.

Jelikož jsem si vybrala formát A3, jde vytváření celkem pomalu. Za dnešek se mi povedlo vytvořit pouze jednu tanečnici (ze tří), ale i tak jsem s výtvorem prozatím spokojená. Nevím, jestli to bude posouzeno jako dostatečně originální, ale i kdyby nebylo, pořád to bude dílko, které si můžu doma vystavit a na které budu alespoň částečně pyšná.


Dneska už nechám obrázek být, protože mi z toho lepení malinko "hrabe." Zítra se tanečnicím moc věnovat nezvládnu, poněvadž nebudu skoro celý den doma. No, uvidíme. Třeba se mi ho podaří dokončit už zítra. Každopádně ještě netuším, jaké udělám pozadí. No, na přemýšlení mám celý večer. Tak zatím! :)