Náramky a přívěšky z korálků + fotonávod :)

27. července 2012 v 18:07 | Petra |  Návody
Vítejte u dalšího článku o vyrábění z korálků!
Jelikož mám o prázdninách víc volného času, rozhodla jsem se vytáhnout korálky a vyzkoušet nějakou novou techniku. Na internetu jsem našla super stránku s přehlednými návody a super tipy, které jsem musela hned zkusit.
Výsledky mě docela překvapily, povedly se totiž lépe, než jsem čekala.
V článku bych vám ráda představila některé ze svých výrobků. Aby pro vás byl článek přínosem, přiložím k němu návod na výrobu. Doufám, že se vám moje výtvory budou líbit :)


Co budete potřebovat: drátek (nebo vlasec), korálky (vyplatí se koupit si více barev, výrobek je pak mnohem zajímavější.), kleštičky


Postup

Nejprve vám popíšu základní steh. Je velmi jednoduchý a při troše praxe s ním zvládnete vyrobit, cokoli vás napadne.

Nejprve si na drátek navlékněte libovolný počet korálků (já si zvolila 6 korálků) a srovnejte si je tak, aby byly přibližně ve středu drátku. Poté si na jeden konec navlékněte dalších 6 korálků. Novou řádkou korálků protáhněte prázdný konec drátku a steh pěvně utáhněte. Dále pokračujte stejně jako u prvního stehu.Pro větší přehlednost přidávám krátký fotonávod.

Přidáváním či naopak ubíráním korálků, můžete výrobek libovolně rozšiřovat či zužovat.A nyní už pár příkladů toho, co si můžete pomocí této jednoduché techniky vyrobit.V podstatě můžete vyrobit cokoli, na co si troufnete. Je dobré začít u jednodušších věcí, jako jsou náramky, čtverečky apod. I na nich se však můžete vyřádit. Můžete zkoušet kombinovat barvy, vymýšlet své vlastní vzory, nápisy i celkový tvar náramku. Je to jen na vaší fantazii a dovednosti.

Náramek z trojúhelníčkůVzorovaný náramek - zatím nedokončenýKdyž už budete mít jednodušší výtvory hotové, můžete se pustit do obtížnějších věcí. NA zkoušení různých zvířátek se perfektně hodí přívěšky, protože u náušnic musíte vyrobit dva totožné kusy, což se někdy nepovede. Já jsem zkusila zatím jen pár jednodušších zvířat a věcí, ale myslím, že by se dalo vyrobit jakékoli zvíře.

Zajíc


Myška


Panenka


Lopatka


Srdíčko


Bota


A nakonec sovička
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama