Květen 2012

Hrátky přírody! Kořen ve tvaru dračího spáru!

28. května 2012 v 19:20 | Petra |  Fotografie
Jednou jsme jeli na výlet na Hrubou skálu. Procházeli jsme se okolo a já narazila na takovou menší hrátku přírody. Jedná se o kořen ve tvaru dračího spáru :)


Vidíte to tam? :)


No není to úžasné? Příroda má vetší moc než si myslíme :)


Inspirace...

Fotky žlutých růží!

28. května 2012 v 18:21 | Petra |  Fotografie
Fotky kytice žlutých růží. Miluju růže :)

Kresba propiskou/perem - drak a jiné

28. května 2012 v 7:48 | Petra |  Kresby
Kresba propiskou/perem

Moje nejoblíbenější technika. Propisku mám vždy po ruce, tudíž mohu malovat v podstatě kdekoli. Další velké plus této techniky je, že nemusíte kreslit do detailu. Volná linka je podle mě mnohem efektnější než přesné vykreslování. Navíc kresba bez možnosti gumování vás donutí přesně nastudovat tvar, anatomii apod.

Nejprve jednodušší perovky,jak já jim říkám "minutovky".Naprosto jednoduchá kresbička zachycující jen základní tvar těla a svalstvo.Pokus o zachycení ruky. (Nápisu si nevšímejte, to byla jenom taková úvaha :))Opět další rychlo-kresbička jen o něco málo propracovanější než předchozí. Přidala jsem u ní červenou pro efekt a zvýraznění.Složitější kresba draka. Pokoušela jsem se o plastičnost obrázku. Nakreslila jsem ji za 45 minut.( Ano, tušíte správně,bylo to ve škole :))


A to je ode mě všechno.

Ráda přijmu konstruktivní kritiku a případnou radu, jak a co vylepšit. Nebojte se mi napsat,co se vám na tom líbí či nikoli. Potřebuji nezaujatý pohled na věc.

Kresba fénixe :)

27. května 2012 v 23:12 | Petra |  Kresby
Fénix

Fénixové jsou symbolem znovu zrození a naděje. Většinou jsou zobrazováni jako ptáci nebo se ptákům alespoň podobají. Bývá jim přisuzována magická moc, Jsou to poslové dobra, často pomáhají hrdinům fantasy příběhů při jejich dobrodružstvích (viz. Harry Potter). Jedním z nejzámějších znaků fénixe je jeho schopnost znovuzrození. Když Fénix cítí, že nadešel jeho čas, samovolně se vznítí a poté opět povstane ze svého popela.

Fénixové jsou součástí legend mnoha národů. Za zmínku stojí například egyptský pták Bennu zobrazovaný jako volavka nebo sokol s volavčí hlavou.

To by bylo asi tak všechno, co o Fénixech vím... A nyní ke kresbě:

Obrázek je kreslen bez předlohy tzn. čistě dle mojí fantazie na obyčejném papíru formátu A4. Nedokážu přesně určit, jak dlouho jsem obrázek vytvářela. První linie jsem si načrtla už v pondělí, ale vybarvovala jsem až pátek. Kdybych to měla spočítat, bylo to kolem čtyř hodin čistého času. Nejvíce práce mi dalo bezpochyby vybarvování křídel (stíny a světla jsem dělala na každém peříčku zvlášť). Na základní linie jsem použila černou propisku a barvila fixami centropen. :)
Tajemný neznámý

27. května 2012 v 23:09 | Petra |  Povídky
Tajemný neznámý

Je obyčejný podzimní den. Ano, úplně stejný jako byl ten včerejší a ty před ním. Čas jakoby se zatavil, odmítl běžet dál. Na co se snažit měřit lidem délku jejich dní, když se neustále za něčím ženou. Nač mají hodiny tikat minutu po minutě, když jejich tiché monotónní "tik tak" stejně nikdo neslyší. Dny plynnou stejně jako týdny, nemá to logiku a postrádá řád.

Sedím tu u okna bez skla, někdo ho rozbil kamenem, a jen tak si přemýšlím. Vlastně ani sama dobře nevím o čem. Jistě vím jen pár věcí. Píše se rok 2012. Taková pitomá věc, to datum, ale člověka to hned vrátí do reality. Tohle moje útočiště není žádný Hilton dokonce ani pořádné místo k bydlení, ale mně je tu krásně. Polorozpadlý dům na kraji města, bohem i lidmi zapomenutý koutek, který je tu jen a jen pro mě. Alespoň býval.

Nedávno se tu někdo objevil. Kluk. Netuším, kolik mu bylo, zdání občas klame, ale podle hlasu bych ho tipla tak na 17-18 let. Šla jsem jako obvykle na svoje místečko u okna, když v tom jsem uslyšela nějaké zvuky. Z pokoje na konci chodby zarovnané krabicemi se ozýval tichý zpěv. Byl to mužský hlas, to jsem poznala okamžitě. Zarazila mě ovšem intonace a přízvuk toho člověka. Určitě nebyl místní, na to zněl jeho hlas příliš jemně. Rozhodla jsem se jít blíž, abych zachytila alespoň kousek textu písničky, kterou zpíval. Opatrně jsem kličkovala mezi všudypřítomným harampádím, tak abych nadělala co nejmenší rámus. Když jsem se dostala až ke dveřím pokoje, ve kterém se můj milý neznámý nacházel, opatrně jsem nakoukla dovnitř. Stál tam poměrně vysoký chlapec v tmavém oblečení. Díval se z okna a neustále zpíval tu melodii. Chtěla jsem se ještě víc naklonit, snad jsem doufala, že mu uvidím alespoň trochu do tváře, ale přitom jsem neopatrně pohnula nohou a kopla do jednoho z těch krámů, co se válely všude kolem. Chlapec ztuhl. Jen tak tak jsem stihla uskočit dřív než se otočil. Doufala jsem, že si mě nevšiml. Po chvilce začal cizinec opět zpívat.

"A v té zemi překrásné,
Tam vládl ten král,
Jenž jen vládl a bral,
Ctil bohy pohanské,
K čemu král takový
Myslil jen na bohy
Jak by se jedním z nich stal…"

Text byl zvláštní, ale melodie vážně chytlavá. Zaráželo mě, jak dlouho vydržel zpívat bez přestávky. Zaposlouchala jsem se do těch podivných veršů a úplně zapomněla na čas. Jen jsem tam stála opřená o zeď a nechávala se unášet do "té země překrásné" o níž píseň vyprávěla. Líbilo se mi to. Snad jsem se zamilovala do těch veršů, do balady o něčem vzdáleném, nebo jen do uklidňujícího hlasu neznámého.

Nevím, jak dlouho dobu jsem tam strávila. Snad bych tam vydržela stát do teď, kdyby mi nezačal v tu nejnevhodnější chvíli zvonit telefon. Zpěv opět ustal, jenže tentokrát jsem uslyšela blížící se kroky. Ve zmatku jsem se otočila a pádila ven z domu nejrychleji, jak to mezi všemi těmi starými věcmi šlo. Nezastavila jsem ani ve dveřích domu, utíkala jsem dál chladným podzimním večerem. Zdálo se mi, že slyším volání, ale neotočila jsem se. Možná, že to byla chyba, kdo ví. Možná že kdybych se bývala otočila, mohla jsem zjistit, co je ten tajemný neznámý vlastně zač. A nemusela bych se teď trápit. Chybí mi, ačkoli ho vlastně neznám. Chtěla bych, aby mi znovu zazpíval. Snad se tu ještě někdy objeví. Musí! Počkám si tu na něj. Příběhy by neměl být bez konce!

A já chci vědět, jak to dopadlo s tím "pohanským králem, jenž pýchou oplýval, a širým krajem, rozséval jen žal."

Malba draka :)

27. května 2012 v 8:33 | Petra |  Kresby
Moje první malba draka :)
Formát: A3, vodovky
Doba zpracování: -


Portrét

27. května 2012 v 0:24 | Petra |  Kresby
Pokus o portrét
Formát: A3, tužka
Doba zpracování: 2 hodiny


Dráček z drátků :)

26. května 2012 v 23:38 | Petra |  Ostatní tvorba
Dráček z drátků

Tělo je vyrobené z drátků a izolepy, na křídla jsem použila igelitový sáček nastříhaný na menší kousky. Postupovala jsem především dle své fantasie, ačkoli na některých částech modelu je patrná inspirace filmovou dračicí Safirou. Ve finále jsem draka nastříkala sprejem zlaté barvy. Model je plně pohyblivý (výhoda ohebného materiálu). Výroba mi zabrala okolo tří hodin čistého času.

Foto asi tak z poloviny vyráběcího procesu


A nyní už hotový dráček
Kresba kolibříka

26. května 2012 v 23:21 | Petra |  Kresby
Kresba kolibříka v letu
Formát: A4, tužka
Doba zpracování: cca. 2 hodiny


Studie koní v pohybu

26. května 2012 v 23:19 | Petra |  Kresby
Několik školních studií koní v pohybu
Formát: A3, tužka
Předloha: Fotografie v časopisu Jezdecví
Doba kreslení: 2 hodiny